Историја

Специјална школа са домом ученика „Бубањ” у Нишу основана је ради остваривања образовних и васпитних потреба деце и омладине оштећеног слуха.

Развојни пут школе може се пратити у етапама:
  • од 1953. године, када је школа основана хуманом акцијом Савеза глувих Србије уз помоћ општинских и републичких органа и смештена у неадекватним баракама код Палилулске рампе, близу Св. Николске цркве.
  • од 1974. године, када је школа пресељена у нови, наменски изграђен, савремено опремљен објекат у насељу „Ледена стена”, који задовољава све критеријуме за квалитетно и успешно обављање делатности школе – за школовање и смештај деце оштећеног слуха.
  • последњих година, школа прераста у Регионални центар подршке деци са различитим тешкоћама у развоју.