Све што нисте знали о поврћу, цвећу и лековитом би Назад
20.11.2018. године

20.11.2018. у Специјалној школи са домом ученика „Бубањ“, одржана је презентација са темом "Све што нисте знали о поврћу, цвећу и лековитом биљу у 4 корака".

Предавање је одржано у склопу донације два пластеника, као подршка новим смеровима у школи: цвећар-вртлар и повртар, а од стране секретаријата за пољопривреду града Ниша.

Предавању су присуствовали ученици средње школе и осмог разреда основне школе, наставници, помоћно особље школе и родитељи.

Презентацију горе наведене теме успешно је реализовала дипл. инж. пољопривреде (заштита биља) Снежана Петрески уз техничку подршку Игора Петреског. Присутни су могли да виде, опипају и помиришу велики број повртарских биљака и цвећа. Такође су видели и кошницу са бумбарима који се користе за опрашивање у пластеничкој производњи. Ученици су били заитересовани и активно су учествовали у презентацији.